Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kiedy państwo polskie organizowało "Żegotę", państwo francuskie organizowało wywózki Żydów do niemieckich obozów śmierci, a USA odmówiło przyjęcia statku St. Louis z prawie 1 tys żydów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wchode w politykę .Artykuł jest sprzed kilku dni ale napisze zapamietane wspomnienia .  Mnie  niestety  nie kojarzy sie Majdanek z Muzeum ,chociaż wiem i przejeżdżam obok  jadąc na  cmentarz .Dzisiaj Majdanek dla niewtajemniczonych to największy komunalny  cmentarz w Lublinie. Nieraz zastanawiałam  sie nieraz nad nazwą  Majdanek Muzeum  , nie miałam skojarzeń z obozem . Jestem od urodzenia Lublininką urodzoną kilka lat po wojnie ,jako małe dzieciaki od przedszkola chodziliśmy ulica nazwaną Droga Męczenników Majdanka  do obozu koncentarycjnego ,gdzie widzieliśmy baraki pełne butów, okularów ,ubrań ,  rónych rzeczy nie uporządkowanych asortymetowo ,wszytko to było rozrzucone po prawej i lewej stronie w barakach i  przejście dla zwiedzających .Krematorium zapamiętałam z powykrzywianymi przez ogień  drzwiczkami ,noszami z drutu też powykrzywianymi od ognia  ,na których wkładano do pieca ,leżały jeszcze popioły . Po latach byłam w obozie koncentracyjnym gdzie zastałam odnowione baraki, krematorium z wyszykowanymi piecami . Szok  ,że aż tak zmieniono obraz powojennego  Majdanka  .Teraz rozumiem dlaczego to tylko dla niektórych Muzeum .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...